Wydarzenia
Data utworzenia: 2012-04-15
Uruchomienie pętli Rycerska
Przestała istnieć pętla autobusowa przy dworcu Bydgoszcz Główna. Przeniesiono ją na ulicę Rycerską. Już wkrótce na plac przed dworcem wjedzie ciężki sprzęt.

Wszystko przez rozpoczynający się kolejny etap budowy linii tramwajowej do dworca PKP. Pod koniec roku, w miejscu dawnej pętli powinny być widoczne tory.

Zlokalizowane zostaną tam także przystanki dla autobusów i tramwajów, które będą dojeżdżać z ul. Rycerskiej. Z nowej pętli wyruszać w trasę będą linie autobusowe nr 62, 67, 79, 93 i 94, a od grudnia także tramwaje - nr 3, którym dojedziemy do ul. Wyścigowej oraz nr 5, który zostanie skierowany na Glinki.

Zmiany czekają również kierowców. Nieprzejezdny będzie fragment od ul. Zygmunta Augusta do ul. Unii Lubelskiej. Jeśli weźmiemy pod uwagę dotychczasowe utrudnienia, to nie będzie możliwości przejechania ul. Dworcową od dworca PKP aż do ul. Królowej Jadwigi. Ul. Dworcową będzie można jedynie przeciąć, jadąc ul. Unii Lubelskiej. Kierowcy chcący dojechać z ul. Zygmunta Augusta do ul. Królowej Jadwigi będą musieli skorzystać z objazdu ul. Langiewicza, Unii Lubelskiej, Warszawską i Fredry.
Istotne jest, że ul. Warszawska i Fredry będą dalej dwukierunkowe, ale na tej pierwszej odcinek dwukierunkowy zostanie wydłużony - od dworca PKP do ul. Fredry. Jednak w kierunku centrum z fragmentu od ul. Zygmunta Augusta do Unii Lubelskiej będą mogły korzystać tylko autobusy komunikacji miejskiej. Więcej szczegółów i pomocnych mapektutaj.
Autor: Radosław Gurdak
Komentarze czytelników:
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany lub komentarze oczekują na potwierdzenie przez moderatora.
Treść komentarza
Podpis


Wróźby on-line tarot Infolina 800